DIS.T.AS. & D.T.T.S. (2)

DISTRICT TRAINING ASSEMBLY

Adunarea Districtuala de Instruire a Secretarilor și Trezorierilor Aleși

Dragi prieteni,

Îmi face o deosebită plăcere să vă invit la DIS.T.AS. & DTTS(2) 11-14 aprilie 2019, la programul conferinței de pregătire a celor ce urmează să preia funcțiile de Secretari și Trezorieri ai cluburilor în mandatul 2019- 2020, deoarece activitățile Secretarului și Trezorierului sunt extrem de importante pentru buna organizare și funcționare a oricărui club.

Fac o invitație, pe această cale, și viitorilor președinți de cluburi, precum și membrilor Comitetului Districtual care nu au reușit să ajungă la PETS Oradea din 14-16 martie.

De altfel, oricare rotarian din D-2241 este bine-venit să participe la toate evenimentele, pe care le organizăm, de fapt, pentru voi toți prietenii din Districtul nostru.

Vă aștept pe toți în luna aprilie să ne cunoaștem personal și să ne bucurăm împreună de o experiență Rotary unică!

Ce vă pregătim pentru DISTAS 2019:

– prezentări, training-uri și workshop-uri utile, cu aplicabilitate în cluburile voastre

– condiții deosebite în care veți putea cunoaște și interacționa cu ceilalți membri Rotary din District

– tururi zilnice, gratuite ale orașului oferite de ghizii noștri specializați

seri memorabile pregătite de echipa noastră de entertainment (Cina de gală românească)

degustări de vin în Salonul Vinurilor Millésime, din Cetatea Oradea, care se ocupă cu promovarea culturii și civilizației vinului

– cazare la Hotel Ramada – aici funcționează primul și singurul WineSpa din România

– cazare la Hotel Continental Forum – singurul hotel cu piscină cu apă geotermală (37°C) din Oradea (asemănător cu Băile Felix), unde  vă puteți relaxa

– vizitarea Muzeul oraşului Oradea

– vizitarea  Cetăţii Oradea

La DIS.T.AS 2019 Oradea veți primi toate informațiile și instrumentele utile și specifice Rotary care să vă ajute să vă îndepliniți cu succes rolurile de conducere în următorul an rotarian. Vom explora împreună ce oportunități avem prin Rotary pentru a îmbunătăți viața în comunitățile în care trăim și cum putem să amplificăm impactul proiectelor noastre.

Pentru a face această experiență memorabilă, vreau să vă încurajez să veniți împreună cu partenerii sau partenerele voastre pentru care am pregătit un program special: activități de recreere, nenumărate tururi turistice ale frumosului nostru oraș, shopping și, de ce nu, spa.

Aștept cu mare nerăbdare să ne revedem la DIS.T.AS 2019 Oradea!

In program:
-degustări de vin - Invitat special Prof. Popa Dorin
-Solista - Denisa Mosincat

Enter your Google Map API from the Theme Settings panel.

Pachet de baza
200lei

Pachetul de participare costă 200 RON și include insignă, fanion,suport pentru steaguri în cazul presedinților de club, broșura anului, intratea la Muzeul Cetații și orasului Oradea, transferuri auto, 3 tururi de oraș, 5 coffee break-uri, alte cheltuieli de organizare. Însoțitorii NU plătesc taxa de participare, doar prânzurile și cinele aferente evenimentelor.

Cina bun venit
120lei

Cina de bun venit (11 aprilie) va fi servită sub formă de bufet suedez la restaurantul SYRAH , etaj 1, Hotel Ramada (nefumători) & Restaurantul The HUB, parter, cu terasă pentru fumători și va fi o ocazie bună să ne cunoaștem mai bine, într-o atmosferă relaxantă, cu muzică și mâncăruri alese.

Dineul Domnitelor si Cavalerilor
250lei

Vineri 12 aprilie - o seară a vinului românesc la Armonia Venue, seara organizata in colaborare cu Salonul Vinurilor Millésime, care se ocupă cu promovarea culturii și civilizației vinului. Vom avea parte de un program special cu muzică elegantă, participanții putându-se bucura de momentele surpriză organizate. Transfer auto asigurat. Nu se pot suplimenta locurile după finalizarea înscrierilor.
In program:
-degustări de vin - Invitat special Prof. Popa Dorin
-Solista - Denisa Mosincat

Cina Festivă Românească
250lei

Seara festivă Românească de sâmbătă 13 aprilie, va aduce un plus de savoare evenimentului și are ca scop promovarea culturii, tradițiilor și a portului românesc (transfer auto organizat). Toți participanții sunt rugați să fie îmbrăcați în costumul popular specific zonei din care provin. Vom petrece o seară minunată cu mâncare servită delicioasă, muzică tradițională și voie bună. Nu se pot suplimenta locurile după finalizarea înscrierilor.

Pranz 13 aprilie
85lei

Va fi servit sub formă de bufet suedez la restaurantele SYRAH (etaj1) și THE HUB (parter) cu terasă pentru fumători.

Pranz 12 aprilie
85lei