Citatia Rotary cu distinctie prezidentiala

În acest an, cluburile pot primi Citația Rotary cu distincție prezidențială atunci când realizează Citația Rotary plus unul până la trei obiective suplimentare.

PENTRU CLUBURILE ROTARY

• Îndepliniți aceste obiective în plus față de obținerea citației Rotary pentru a primi distincția SILVER (1 obiectiv), GOLD (2 obiective) și PLATINUM (3 obiective)

• Conectați lideri. Realizați conexiunea a cinci sau mai mulți membri;
      • Conectați familiile. Organizați un proiect de servicii orientat spre familie care să conecteze familiile membrilor, participanții la programe de tineret și alții;
      • Conectați activități profesionale. Inițiați sau continuați un program de leadership personal sau profesional pentru a îmbunătăți abilitățile membrilor;
      • Conectați comunitatea. Arătați modul în care membrii clubului sunt ‘’Oameni de Acțiune‘’ ‘’People of Action‘’, promovând clubul și activitățile sale de servicii pe social media de cel puțin de patru ori pe lună.

PENTRU CLUBURILE ROTARACT

• Conectați lideri. Realizați conexiunea a cinci sau mai mulți membri;
  • Conectați familiile. Organizați un proiect de servicii orientat spre familie care să conecteze familiile membrilor, participanții la programe de tineret și alții;
  • Conectați activități profesionale. Inițiați sau continuați un program de leadership personal sau profesional pentru a îmbunătăți abilitățile membrilor;
  • Conectați comunitatea. Arătați modul în care membrii clubului sunt Oameni de Acțiune- People of Action, promovând clubul și activitățile sale de servicii pe social media de cel puțin de patru ori pe lună.

PENTRU CLUBURILE INTERACT

• Conectați lideri. Realizați conexiunea a cinci sau mai mulți membri;
  • Conectați nivelul academic. Colaborați cu clubul Rotary sponsor sau cu consilierul pentru a explora oportunitățile de acordare de burse ale clubului și alte oportunități de bursă disponibile pentru membrii clubului dvs. și prezentați aceste oportunități clubului;
  • Conectați comunitatea. Arătați modul în care membrii clubului sunt ‘’Oameni de Acțiune‘’–  ‘’People of Action‘’, prin trimiterea unui video care promovează clubul și activitățile sale de servicii la concursul pentru premiul anual Interact Video Award.
Latest Posts
Event Search

You should choose a search result page. You can choose the page from the Theme Options > Events > Event Search Results Page option.

Ads
Latest Events