Citatia Prezidentiala Club Rotaract

Citația Prezidențială recunoaște meritele cluburilor Rotaract care sprijină prioritățile noastre strategice prin îndeplinirea anumitor activități.

Cluburile au la dispoziție întregul an Rotarian pentru realizarea  obiectivelor citației.

Pentru a fi eligibile pentru o Citație Rotary, cluburile Rotaract trebuie să fie certificate de către RI și confirmate de către guvernatorul districtului înainte de 1 iulie 2019.

Cluburile își vor raporta realizările prin transmiterea către RI a  unui formular-cerere de nominalizare, pâna la data de 15 august 2020.

UNIȚI OAMENII!

Îndepliniți cel puțin 3 dintre următoarele obiective:

• Realizați o creștere de efectiv netă cu un membru;
  • Cel puțin 50% dintre membri își adaugă aptitudinile și interesele în profilurile de pe My Rotary;
  • Stabiliți și mențineți o relație de tip înfrățire (twinning club);
  • Organizați o activitate sau un eveniment în timpul Săptămânii Mondiale a Rotaractului;
  • Invitați mass-media și spuneți povestea clubului vostru Rotaract;
  • Participați la un eveniment de rețea sau la o activitate socială împreună cu clubul Rotary sponsor.

ACȚIONAȚI!

Îndepliniți cel puțin 3 dintre următoarele obiective:

• Realizați o contribuție minimă medie PolioPlus de 25 de dolari pe membru;
  • Organizați un eveniment de strângere de fonduri sau pentru a crește gradul de conștientizare a activității Rotary în eradicarea poliomielitei;
  • Lucrați în parteneriat cu clubul Rotary sponsor pe un proiect important de servicii locale sau internaționale într-una dintre cele șase arii de acțiune ale Rotary Internațional;
  • Postați pe Rotary.org  proiecte de succes ale clubului, cu detalii despre activități, ore de voluntariat și fonduri strânse;
  • Utilizați îndrumarul de folosire a brandului Rotary, a modelelor, a materialelor Rotary „Oameni de Acțiune- People of Action” și a resurselor corespondente.
Latest Posts
Event Search

You should choose a search result page. You can choose the page from the Theme Options > Events > Event Search Results Page option.

Ads